-->

Як покращити пам'ять

Погана пам'ять у дітей буває дуже рідко, найчастіше вона просто недостатньо розвинена. Дієві та прості поради, які допоможуть тренувати пам’ять та покращувати когнітивні навички опановували учні 6 класу разом із класним керівником Тетяною Познанською.

Їжте повноцінну та корисну їжу

У вашому раціоні обов’язково мають бути фрукти, овочі, продукти з цільного зерна, макаронні вироби, бобові, горіхи та насіння, а також рослинні олії, жирна риба (оселедець, скумбрія), птиця та молочні продукти. Зменшіть споживання тваринних жирів та червоного м’яса. Не пропускайте прийомів їжі, але не переїдайте. Пам’ятайте: солодке не допомагає краще думати. Навпаки, солодка і жирна їжа дають лише тимчасове задоволення, роблячи вас кволими та сонливими.

Пийте воду

Для роботи мозку потрібно достатньо пити. Навіть незначне зневоднення призводить до різкого погіршення здатності думати. Вода, чай, узвар, несолодкий лимонад, соковиті фрукти та овочі підходять для підтримки водного балансу на належному рівні.

Постійно рухайтеся

Коли люди ходять, бігають чи танцюють, у мозку виділяється фактор росту нервів BDNF та покращується кровообіг, що сприяє виживанню нейронів і встановленню між ними зв’язків. Це підтримує пам’ять і дозволяє вчитись новому. Рух не дає гинути нейронам і підтримує нейропластичність, тому рухатись важливо у будь-якому віці.

Піклуйтеся про повноцінний сон

Ваш організм потребує певної кількості годин регулярного сну для повноти та ефективності запам‘ятовування. Пам’ятайте: здоровий сон — це 7-9 годин, поєднаних з  нормальним графіком підйому та засинання в один і той самий час. Саме уві сні з’являються нові нейронні зв‘язки та зміцнюється нейронна мережа, що вкрай потрібна для формування вашої пам‘яті.

Постійно спілкуйтеся

Активна розумова діяльність, зокрема концентрація уваги та стимуляція пам’яті, суттєво покращує когнітивні функції. Тому частіше спілкуйтеся з різними людьми, допомогаючи в такий спосіб зміцнити нейронні мережі, сповільнюючи їх ослаблення в процесі старіння.

Подорожуйте та шукайте нові шляхи

Освоєння нової місцевості завжди допомагає активувати мозок. Якщо це інша країна, ми повністю перемикаємось на виконання незвичних завдань у новій місцевості – від пошуку шляху додому до покупок в магазині. Схожу вправу можна робити і вдома, наприклад, кожного разу змінювати шлях на роботу чи навмання гуляти вулицями.

Слухайте музику та навчайтеся грати на музичних інструментах

Музика, як і спорт, активують численні ділянки мозку, що відповідають за рух, пам’ять і мову. Гра на музичних інструментах, спів та просто прослуховування улюбленої музики мають доведену ефективність у сповільненні деменції та полегшенню стану людей із провалами в пам’яті.

Контактна інформація

  • Адреса Тернопіль, вул. Б.Хмельницького, 15
  • Тел.: (0352) 25-76-49, (0352) 52-13-72,
  • Email: garmonija.gimnazija@gmail.com

Про нас кажуть

Top