Віддай людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом.
Ліна Костенко
учителька української мови і літератури
Пройшла навчальний курс в авторській програмі академіка Ш.Амонашвілі «Система гуманістично-особистісного підходу до дітей в освітньому процесі».
Свою дорогу в педагогіку розпочала у Львівському державному національному університеті імені Івана Франка, відтоді збігло більше тридцяти років. Працювала у Бродівській гімназії, Золочівському економічному ліцеї, на даний час учитель української мови та літератури, заступник директора з навчальної роботи. Переконана, що всі діти народжуються талановитими, потрібно тільки дати їм можливість реалізувати свої здібності. Саме тому учні Марії Іванівни є неодноразовими переможцями Всеукраїнського конкурсу «Майбутнє країни – в мріях дитини», Всеукраїнського конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя», конкурсу літературних творів «Моя майбутня професія», конкурсу «Творчість юних тобі, Україно», фестивалю-конкурсу патріотичної поезії «Свята Покрова», мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, предметних олімпіад з української мови та літератури.
Марія Мельник – один з розробників освітнього проекту «Плекаємо обдарованість», проекту «Тернопільщина – перлина Поділля», учителем підготовлено ряд посібників, з метою популяризації досвіду є ряд публікацій у фахових виданнях, газетах, є учасником найрізноманітніших семінарів, конференцій.
Марія Іванівна вважає, що потреба кожного – творити добро, яке полягає в простих речах: посміхнутись комусь, простягти руку допомоги, просто сказати добре слово підтримки.
Учитель – це завжди творець. По-іншому бути не може. Лише у творчості педагог розкриває свій духовний потенціал. Якщо зачарований учителем клас вбиратиме в себе зерна творчості педагога, то колись обов’язково з того зерна проросте добре колосся, завирує щедре політя…