Плавання: здорове тіло і сильна особистість

Відвідування басейну — плюси і мінуси

Відвідування басейну -  оздоровча і приємна процедура, яку може дозволити собі кожен - достатньо тільки взяти довідку у лікаря, придбати абонемент, купальник чи плавки. Але чи такий корисний басейн, як нам здається? Чи є протипоказання для процедур?

Отже, якщо організму не вистачає тонусу, хочете привести своє тіло у спортивну форму чи потрібна додаткова порція бадьорості, ідеальний вихід - басейн.

Чому сприяє плавання?

• лікування сколіозу, остеохондрозу;
  • розвиток усіх груп м’язів;
  • зміцнення суглобів;
  • формування правильної постави;
  • позбавлення від зайвих сантиметрів на талії;
  • загартовування організму;
  • зміцнення імунітету;
  • підвищення стійкості до простудних захворювань;
  • позитивний вплив на серцево-судинну, нервову і дихальну системи;
  • підвищення працездатності.

Мінуси відвідування басейну:

• хлорка, використовується для знезараження води в басейні, може викликати алергічні реакції шкіри, подразнення очей і дерматит;
  • колір купальника тьмяніє від хлорованої води (не варто брати в басейн дорогий купальник).

Рекомендації щодо відвідування плавального басейну:

• до і після відвідування басейну приймайте душ з гігієнічними засобами;
  • не плавайте на великій глибині, якщо ваші здібності плавця залишають бажати кращого щоб уникнути судом;
  • на доріжці тримайтеся правого боку;
  • плавальні окуляри допоможуть уникнути подразнення очей і краще зорієнтуватися під водою;
  • щоб уникнути падінь, пересувайтесь в гумових шльопанцях на слизьких підлогах душової, басейну та роздягальні. Це захистить вас і від грибка, який нерідко підхоплюють в громадських лазнях і басейнах;
  • стрибайте у воду тільки в дозволених місцях заздалегідь переконавшись, що нікого не травмуєте в басейні;
  • щоб уникнути зіткнення плаваючи на спині, перевірте, щоб попереду вас нікого не було;
  • відвідуйте басейн тільки мінімум через годину (а краще дві) після їжі;
  • після басейну ретельно сушіть волосся, щоб уникнути мігрені, невритів і менінгітів, особливо, в зимовий період;
  • одягайте шапочку при купанні, щоб не зіпсувати хлоркою волосся;
  • користуйтеся кремами для шкіри після душу, якщо вода в басейні дезінфікується хлоруванням;
  • не відвідуйте басейн, якщо ви чим-небудь хворі.

Дотримуйтесь цих простих правил, і басейн стане для вас джерелом виключно радості, здоров’я і позитивних емоцій.

Психологами встановлено, що заняття плаванням розвивають такі риси особистості, як цілеспрямованість, наполегливість, самостійність, рішучість, сміливість, дисциплінованість, уміння співпрацювати в колективі.

Саме тому плавання сприятливо впливає не тільки на фізичний розвиток людини, а й на формування її особистості.

У цьому неодноразово переконалися учні гімназії «Гармонія», які охоче відвідують басейн комунального закладу Тернопільської міської ради «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №2» на уроках фізичної культури.