«Будьте голосом тих, хто не може говорити за себе» (заходи до 75-ї річниці трагедії у Бабиному Яру)

Категорія: Проекти Автор: Administrator

Гімназія приєдналася до Всеукраїнської акції «Будьте голосом тих, хто не може говорити за себе», приуроченої до 75-ї річниці трагедії у Бабиному Яру. Протягом тижня історії ми згадували трагедію Голокосту, розмірковували про уроки толерантності та намагались стати голосом невинних жертв.

 

 Разом з мільйонами євреїв ми пройшли символічною стежкою пам'яті (матеріали інституту Яд Вашем): від повсякденного життя єврейської громади перед війною, до страшних картин життя у гетто та повоєнного відродження і меморіалізації трагедії. Учнів найбільше вразила німецька пропаганда та масштаби трагедії.

 Ми переглянули фільми про життя простих євреїв з України, про їхній шлях до порятунку. Особливе зацікавлення викликав фільм «Повернення до Рівного» (база даних інституту Centropa). Це фільм про єврейських дівчаток з Рівного, яких врятувала проста українська сім'я, про дружбу і дитинство в роки війни, про повернення до Рівного з США і про людяність. Діти роздумували, приносили давні фото своїх родин і говорили про минуле, дитячі мрії наших бабусь, дідусів, порівнювали з сучасністю. Перегляд та обговорення фільму став першим етапом проекту з сербською школою, який ми плануємо зреалізувати протягом року.

Перегляди: 1209