Виступ на міжнародному семінарі У Києві

Категорія: Проекти Автор: Administrator

Учителі гімназії «Гармонія» Цибульська Катерина та Порохняк Наталія  мала унікальну можливість взяти участь у міжнародному семінарі «Громадянське суспільство, соціальні медіа та єврейська історія України 20-го століття»(міжнародний семінар «Centropa»)за участю 50 педагогів, громадських активістів і журналістів з України, Польщі, Молдови та Німеччини.

Семінар розпочався вітальним словом  Фабіана Рюле, директора з питань європейської освіти «Centropa» та Едварда Серотти, директора «Centropa».

Учасники з України і гості з Молдови, Німеччини та Польщі працювали в групах  і представляли себе. Кожен учасник повинен був принести копію фотографії з бази даних «Centropa» і розповісти своїм колегам, чому вони вибрали саме цю фотографію. Мали можливість послухати лекцію Анатолія Подольського "75-а річниця трагедії Бабиного Яру. Історичний огляд" та лекцію Максима Гона, професора Рівненського університету.Кульмінацією заходу  стало відвідування  Бабиного Яру для участь в поминальному заході з місцевими істориками.  Учасники будуть присутні на заході поминання на місці, де 75 років тому більш ніж 33,000 євреїв були вбиті німецькими військами.

Вчителі з гімназії представили на семінарі власний кроскультурний проект «Історія в обличчях», який вони розпочали реалізовувати минулого навчального року з польською гімназією (місто Кельце).Інститут Centropa (http://www.centropa.org/) займається дослідженням єврейської історії країн Центрально-Східної Європи. Основна ідея інституту  - розповсюджувати доступні відео про життя єврейської громади, вони вважають, що доля конкретної людини будь-якої національності у тоталітарній  державі має спільні риси. Вивчаючи історію  єврея із українських міст, ми досліджуємо особливості життя  у ХХ столітті, ці приклади є класичними.  Інститут заохочує використання на уроках фільмів, створених на основі відеосвідчень. Більшість інтерв’ю були взяті волонтерами Centropa у жителів України, але фільми створені в англомовному варіанті. Лише після подій на майдані 2013-2014рр. Centropa виявила бажання співпрацювати з Україною. Зараз на українську мову перекладено 2 фільми. Але є хороша можливість використання англомовних відео для формування міжпредметних компетенцій. Дуже  цікавим для мене став досвід використання польський фільмів, що дало можливість зануритись в атмосферу довоєнного життя Західної України, адже на вулицях доволі часто звучала польська мова. Ці відео є чудовою можливістю для класів, де вивчають польську мову.