Міжнародний семінар Centropa у Кракові

Категорія: Проекти Автор: Administrator

Учитель гімназії «Гармонія» Цибульська Катерина мала унікальну можливість взяти участь у міжнародному семінарі “Using New Technologies, Jewish history and Digital Story Telling”.

Connecting 21st century Polish students to 20th century history для вчителів історії з України, Польщі та Німеччини. Семінар організований інститутом Centropa та Calicia Jewish Museum.

Семінар відбувався у Кракові, тому учасники змогли зануритись в історією міста, минулим єврейської громади, прослідкувати окремі аспекти  сучасного стану та діяльності общини, відвідати синагоги та інші пам'ятні місця.

На семінарі вчителі мали можливість ознайомитись із технологією digital storytelling, переглянути відео, під час воркшопів обговорити можливості їх застосування у своїх класах.

Особливо цікавою була навчальна екскурсія у музей Оскара Шиндлера, де у роки війни знаходилась фабрика Шиндлера, робота на якій була «своєрідним квитком в життя» – способом порятунку для євреїв у роки

Голокосту. Музей пропонує своєрідний ефект «3D занурення в історію».

Відвідувачі можуть пройтись вулицями довоєнного Кракова, відчути атмосферу єврейських кварталів, побувати у житлі єврея, почути німецьку агітацію і пропаганду, відчути весь жах життя у гетто…