VІІІ Нобелівські читання у гімназії «Гармонія» Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола

Категорія: 2017 роки Автор: Назар

Особливий  гість:

-          Ковальков Юрій Федорович. – Член Тернопільської обласної організації спілки журналістів України, філателіст, новеліст

-         Ханас Володимир Васильович – історик, краєзнавець, член Тернопільської обласної організації спілки журналістів України, редколегії Тернопільського енциклопедичного словника

Учасники читань

-         Учасники читань

-         Учні 7, 8 і 9 класів гімназії «Гармонія»

-         Вчителі гімназії «Гармонія»

-         Директор гімназії – Балан Галина Михайлівна

-         Викладачі ЦК природничих дисциплін

-         Студенти І-ІІ курсів коледжу, які брали участь в читаннях попередніх років або є прихильниками цього проекту

Представники засобів масової інформації:

-         Гандзій Роман Ярославович – фотокореспондент Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола

-         Ольховецька Христина – підготовка відеорепортажу

Програма Нобелівських читань 2017

Галузь знань

Нобелівський лауреат

Прізвище і група учня

Вчитель-наставник

1.

Альфред Нобель «Є дві речі, які я ніколи не позичаю, - гроші і плани.»

Балан Юлія8кл.

Спільніченко

О.І.

2.

Номінант

Іван Франко «Він перекладав і популяризував тих, хто отримав Нобелівську премію»

Маланчук Максим 9кл

Зарихта О.В.

2.

Роальд Хоффман «Україна — обітована земля мого серця»

Сисоєва Олександра  9 кл

Спільніченко

О.І.

3.

Фізика

Альберт Ейнштейн «Не знаю, якою зброєю люди битимуться у третій світовій війні, але в четвертій у хід підуть камені й палиці»

Безух Ліля 7кл

Кузів І.С.

4.

Медицина і фізіологія

ДжеймсВотсон «УкраїнськікоренінайвидатнішоговідкриттяХХсторіччя»

Паршин Яна 7 кл

Банах С.В.

5.

Економіка

ЕлінорОстром  «Бравовченому-соціологузате, щовонаєкращимекономістом, ніжекономічніімперіалісти, якінеможутьпояснитирізницюміжзарозумілістютарозумінням

Чирська Тетяна 9кл

Балан Г.М.

6.

Література

Світлана Алексієвич «Мене називають письменником катастроф. Це неправда. Я весь час шукаю слова любові. Ненависть нас не врятує. Нас врятує тільки любов, я сподіваюся.»

Асса Жасмін 8 кл

Богач О.П.

8.

Захист миру

Іцха́к Ра́бин   «Дитина народжується в абсолютно недемократичному світі...З моменту появи на світ її доля залежить від національних лідерів.»

Біда Соломія 9 кл

Сидор Н.В.

4 квітня 2017 року

Фотогалерея:

Про VІНобелівські читання у ЗМІ:

1.     Стаття у газеті «Вільне життя» від 26 квітня2017р

2.     Держтелерадіо. Спільніченко О.І. «Сучасні тенденції Нобелівського руху в Україні та світі»  28-29 квітня 2017р.

У гімназії «Гармонія» відбулись VIII Нобелівські читання. Про сучасні тенденції Нобелівського руху в Україні та світі говорили як організатори, так і гості. Запрошені: члени спілки журналістів України, нобелефіли Ю.Ф Ковальков та В.В. Ханас розповіли про зустрічі, переписку та філателію у нобелістиці.

Учениця 8 класу Балан Юлія впевнено розпочала свій виступ, присвячений  Альфреду Нобелю, більш детально зупинилась на дитячих та юнацьких роках життя.

Про лауреатів, народжених на етнічних українських землях: розповідали Сисоєва Олександра, Біда Соломія і Асса Жасмін. Чудові роботи учням допомогли підготувати Сидор Н.В., Богач О.П.

Чирська Тетяна доповідала про першого і єдиного лауреата-жінку в галузі економіки Елінор Остром. Українські корені найвидатнішого відкриття ХХ сторіччя, здійсненого Д. Ватсоном та Ф. Кріком, щодо будови ДНК ґрунтуються на працях вихідця з Одеси – Георгія Гамова, розповіла Паршин Яна. Впевнені розповіді гімназистів звучали завдяки співпраці з вчителями Балан Г.М. та Банах С.В.

«Не знаю, якою зброєю люди битимуться у третій світовій війні, але в четвертій у хід підуть камені й палиці» процитувала Альберта Ейнштейна Безух Лілія, яку підготував Кузів І.С.

А ось Маланчуку Максиму та його керівнику Зарихті О.В. дісталась особлива місія розповісти про номінанта на премію 1916 року –  Івана Франка. В архівних документах є інформація, щодо подання І. Франка на премію На жаль – не все так просто.

Щире подивування викликали глядачі своє особливою увагою – адже в залі були лише зацікавлені Нобелівськими читаннями. З’явилась надія, що недарма працюємо.)