VІІІ Нобелівські читання у гімназії «Гармонія» Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола

Категорія: 2017 роки Автор: Назар

Особливий  гість:

-        Ковальков Юрій Федорович  – Член Тернопільської обласної організації спілки журналістів України, філателіст, новеліст

-            Ханас Володимир Васильович – історик, краєзнавець, член Тернопільської обласної організації спілки журналістів України, редколегії Тернопільського енциклопедичного словника

Учасники читань

-         Учасники читань

-         Учні 7, 8 і 9 класів гімназії «Гармонія»

-         Вчителі гімназії «Гармонія»

-         Директор гімназії – Балан Галина Михайлівна

-         Викладачі ЦК природничих дисциплін

-         Студенти І-ІІ курсів коледжу, які брали участь в читаннях попередніх років або є прихильниками цього проекту

Представники засобів масової інформації:

-         Гандзій Роман Ярославович – фотокореспондент Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола

-         Ольховецька Христина – підготовка відеорепортажу

Програма Нобелівських читань 2017

4 квітня 2017 року

Фотогалерея:

Про VІII Нобелівські читання у ЗМІ:

•      Стаття у газеті «Вільне життя» від 26 квітня2017р
  •      Держтелерадіо. Спільніченко О.І. «Сучасні тенденції Нобелівського руху в Україні та світі»  28-29 квітня 2017р.

У гімназії «Гармонія» відбулись VIII Нобелівські читання. Про сучасні тенденції Нобелівського руху в Україні та світі говорили як організатори, так і гості. Запрошені: члени спілки журналістів України, нобелефіли Ю.Ф Ковальков та В.В. Ханас розповіли про зустрічі, переписку та філателію у нобелістиці.

Учениця 8 класу Балан Юлія впевнено розпочала свій виступ, присвячений  Альфреду Нобелю, більш детально зупинилась на дитячих та юнацьких роках життя.

Про лауреатів, народжених на етнічних українських землях: розповідали Сисоєва Олександра, Біда Соломія і Асса Жасмін. Чудові роботи учням допомогли підготувати Сидор Н.В., Богач О.П.

Чирська Тетяна доповідала про першого і єдиного лауреата-жінку в галузі економіки Елінор Остром. Українські корені найвидатнішого відкриття ХХ сторіччя, здійсненого Д. Ватсоном та Ф. Кріком, щодо будови ДНК ґрунтуються на працях вихідця з Одеси – Георгія Гамова, розповіла Паршин Яна. Впевнені розповіді гімназистів звучали завдяки співпраці з вчителями Балан Г.М. та Банах С.В.

«Не знаю, якою зброєю люди битимуться у третій світовій війні, але в четвертій у хід підуть камені й палиці» процитувала Альберта Ейнштейна Безух Лілія, яку підготував Кузів І.С.

А ось Маланчуку Максиму та його керівнику Зарихті О.В. дісталась особлива місія розповісти про номінанта на премію 1916 року –  Івана Франка. В архівних документах є інформація, щодо подання І. Франка на премію На жаль – не все так просто.

Щире подивування викликали глядачі своє особливою увагою – адже в залі були лише зацікавлені Нобелівськими читаннями. З’явилась надія, що недарма працюємо.)