VІІ Нобелівські читання у гімназії «Гармонія» Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола

Категорія: 2016 роки Автор: Назар

Особливий  гість:

-          Ковальков Юрій Федорович. – Член Тернопільської обласної організації спілки журналістів України, філателіст, нобеліст

-         Учні  ЗОШ № 6, 13, 22.

Учасники читань

-         Учасники читань

-         Учні 7, 8 і 9 класів гімназії «Гармонія»

-         Вчителі гімназії «Гармонія»

-         Директор гімназії – Балан Галина Михайлівна

-         Заступник директора з наукової роботи Гелецька Ірина Ярославівна

-         Викладачі ЦК природничих дисциплін

-         Студенти І-ІІ курсів коледжу, які брали участь в читаннях попередніх років або є прихильниками цього проекту

Представники засобів масової інформації:

-         Гандзій Роман Ярославович – фотокореспондент Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола

Програма Нобелівських читань 2015

№з/п

Галузь знань

Нобелівський лауреат

Прізвище і група учня

Вчитель-наставник

1.

Альфред Нобель «Людина витонченого інтелекту і титанічної праці»

Карашевська Ангеліна 9кл.

Спільніченко

О.І.

2.

Хімія

Браун, Герберт Чарлз (Броварник) «Пішов у відставку, але ще 25 років –залишався активним дослідником»

Сисоєва Олександра  8 кл

Спільніченко

О.І.

3.

Фізика

Рабі Ісидор Айзек «Знаменитий Ампер прагнув простежити магнетизм  у частинках матерії, але не мав можливості «зазирнути» в глиб атома»

Статкевич Ольга 9кл

Кузів І.С.

4.

Медицина і фізіологія

Александер Флемінг «Це забавно…" - як завжди незворушно зауважив Флемінг…»

Кучер Уляна   9 кл

Банах С.В.

5.

Деніел Канеман «Думай повільно... Вирішуй швидко»

Богдан  Орищак 9кл

Криховець-Хом’як Л.Я.

6.

Література

Редьярд Кіплінг «Жоден мул не любить нагадування про те, що його батько був віслюком»

Бохняк Юлія  9 кл

Богач О.П.

7.

Література

Сол Беллоу (Соломон Білоус) «Людей  характеризують їх пристрасті і те, як вони заподіюють біль іншим»

Асса Жасмин 7кл

Зарихта О.В.

8.

Захист миру

Джордж Маршалл «В армії не знайдеться і п'яти чоловік, здатних краще, ніж він, командувати дивізією»

Маланчук Максим 8кл

Сидор Н.В.

Захист миру

Лайнус Полінг «Єдина людина, яка отримала дві неподілені Нобелівські премії»

Марцинюк Єлизавета 9кл

Цибульська К.О.

4 квітня 2016 року

Фотогалерея:

Про VІНобелівські читання у ЗМІ:

1.     Стаття у газеті «Вільне життя» від 15 квітня 2016р.

На Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2016» у м.Києві колектив Гімназії «Гармонія» Галицького коледжу  імені В’ячеслава Чорновола за інновації у роботі з молоддю в позанавчальний час отримав Диплом і Срібну медаль. Однією з добрих традицій, яку так високо оцінили в столиці, є Нобелівські читання.

Про сучасні тенденції Нобелівського руху в Україні та світі розповіла Спільніченко Ольга Іванівна, відкриваючи VІІ Нобелівські читання. Також поділилась цікавим афоризмом від Альфреда Нобеля «Головні заняття депутатів – це нескінченні балачки і вимагання хабарів».

З вітальним словом до присутніх звернувся член Тернопільської обласної організації спілки журналістів України Ковальков Юрій Федорович. Він розповів про лауреатів Нобелівської премії, уродженців України, Шмуеля Агнона та Світлану Алексієвич, а також про листування з Роалдом Гофманом. Варто зауважити, що Юрій Федорович був одним з організаторів Тернопільських Нобелівських читань у 1990 році.

Учениця 9 класу  Карашевська Ангеліна  виступила зі змістовною доповіддю про людину витонченого інтелекту і титанічної праці Альфреда Нобеля, який вважав що  «люди, які турбуються лише про одержання максимальної вигоди, навряд чи заслуговують поваги, а усвідомлення справжніх мотивів їх діяльності здатне затьмарити радість людського суспільства».

Про лауреатів, народжених на етнічних українських землях:    розповідали Сисоєва Олеександра, Статкевич Ольга і Аса Жасмін. «Мої батьки, Чарльз Броварник та Перл Горінштейн народилися в Житомирі в Україні, звідки емігрували до Лондона 1908 року…» - так починав свою автобіографію Нобелівський лауреат з хімії 1979 року Герберт Браун. Творчість Сола Беллоу, складно уявити без польсько-українських благотворних впливів.

Єдина людина, яка отримала дві не поділені Нобелівські премії (миру і з хімії)– це Лайнус Полінг, а доповідала про нього Базар Єлизавета

Кучер Уляна та Маланчук Максим відповідно розповіли про Александера Флемінга і відкриття пеніциліну та Джорджа Маршалла, про  якого відгукуються інші військові так: «В армії не знайдеться і п'яти чоловік, здатних краще, ніж він, командувати дивізією».

Редьярд Кіплінг устами дев’ятикласниці Бохняк Юлії повернув у світ дитинства і нагадав: «Жоден мул не любить нагадування про те, що його батько був віслюком».

Богдан  Орищак та Деніел Канеман: «Думай повільно... Вирішуй швидко». Саме так називається перша книга Канемана –  психолога, який одержав Премію з економіки.

Присутні студенти коледжу  висловили бажання про  участь в Нобелівських читаннях наступного навчального року.

А учні ЗОШ №22 були надзвичайно вдячні за можливість побувати на наших Нобелівських читаннях. Стверджують про велике зацікавлення Нобелівською тематикою, отриманою цікавою і корисною інформацією.

Наука розпочинається із здивування. Нобелівські читання в гімназії «Гармонія» це – іскра, це – здивування.