VІІ Нобелівські читання у гімназії «Гармонія» Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола

Категорія: 2016 роки Автор: Назар

VІІ Нобелівські читання у гімназії «Гармонія» Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола

 

Особливий  гість:                                                         

 •         Ковальков Юрій Федорович – Член Тернопільської обласної організації спілки журналістів України, філателіст, нобеліст
 •         Учні  ЗОШ № 6, 13, 22.

 

Учасники читань

 •          Учасники читань
 •          Учні 7, 8 і 9 класів гімназії «Гармонія»
 •          Вчителі гімназії «Гармонія»
 •          Директор гімназії – Балан Галина Михайлівна
 •          Заступник директора з наукової роботи Гелецька Ірина Ярославівна
 •          Викладачі ЦК природничих дисциплін
 •     Студенти І-ІІ курсів коледжу, які брали участь в читаннях попередніх років або є прихильниками цього проекту

 

Представники засобів масової інформації:

 •          Гандзій Роман Ярославович – фотокореспондент Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола

 

Програма Нобелівських читань 2015

4 квітня 2016 року

 

Фотогалерея:

 

Про VIІ Нобелівські читання у ЗМІ:

 •     Стаття у газеті «Вільне життя» від 15 квітня 2016р.

 

На Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2016» у м.Києві колектив Гімназії «Гармонія» Галицького коледжу  імені В’ячеслава Чорновола за інновації у роботі з молоддю в позанавчальний час отримав Диплом і Срібну медаль. Однією з добрих традицій, яку так високо оцінили в столиці, є Нобелівські читання.

Про сучасні тенденції Нобелівського руху в Україні та світі розповіла Спільніченко Ольга Іванівна, відкриваючи VІІ Нобелівські читання. Також поділилась цікавим афоризмом від Альфреда Нобеля «Головні заняття депутатів – це нескінченні балачки і вимагання хабарів».

З вітальним словом до присутніх звернувся член Тернопільської обласної організації спілки журналістів України Ковальков Юрій Федорович. Він розповів про лауреатів Нобелівської премії, уродженців України, Шмуеля Агнона та Світлану Алексієвич, а також про листування з Роалдом Гофманом. Варто зауважити, що Юрій Федорович був одним з організаторів Тернопільських Нобелівських читань у 1990 році.

Учениця 9 класу  Карашевська Ангеліна  виступила зі змістовною доповіддю про людину витонченого інтелекту і титанічної праці Альфреда Нобеля, який вважав що  «люди, які турбуються лише про одержання максимальної вигоди, навряд чи заслуговують поваги, а усвідомлення справжніх мотивів їх діяльності здатне затьмарити радість людського суспільства».

Про лауреатів, народжених на етнічних українських землях:    розповідали Сисоєва Олеександра, Статкевич Ольга і Аса Жасмін. «Мої батьки, Чарльз Броварник та Перл Горінштейн народилися в Житомирі в Україні, звідки емігрували до Лондона 1908 року…» - так починав свою автобіографію Нобелівський лауреат з хімії 1979 року Герберт Браун. Творчість Сола Беллоу, складно уявити без польсько-українських благотворних впливів.

Єдина людина, яка отримала дві не поділені Нобелівські премії (миру і з хімії)– це Лайнус Полінг, а доповідала про нього Базар Єлизавета

Кучер Уляна та Маланчук Максим відповідно розповіли про Александера Флемінга і відкриття пеніциліну та Джорджа Маршалла, про  якого відгукуються інші військові так: «В армії не знайдеться і п'яти чоловік, здатних краще, ніж він, командувати дивізією».

Редьярд Кіплінг устами дев’ятикласниці Бохняк Юлії повернув у світ дитинства і нагадав: «Жоден мул не любить нагадування про те, що його батько був віслюком».

Богдан  Орищак та Деніел Канеман: «Думай повільно... Вирішуй швидко». Саме так називається перша книга Канемана –  психолога, який одержав Премію з економіки.

Присутні студенти коледжу  висловили бажання про  участь в Нобелівських читаннях наступного навчального року.

А учні ЗОШ №22 були надзвичайно вдячні за можливість побувати на наших Нобелівських читаннях. Стверджують про велике зацікавлення Нобелівською тематикою, отриманою цікавою і корисною інформацією.

 

Наука розпочинається із здивування. Нобелівські читання в гімназії «Гармонія» це – іскра, це – здивування. 

Перегляди: 941