VІ Нобелівські читання у гімназії «Гармонія» Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола

Категорія: 2015 роки Автор: Назар

Особливий  гість:

-         Михайло Сиротюк. – депутат Тернопільської міської ради, співорганізатор Міжнародного проекту Наукові пікніки у Тернополі

-         Учні – переможці олімпіад із ЗОШ міста Тернополя

Учасники читань

-         Учасники читань

-         Учні 7 і 9 класів гімназії «Гармонія»

-         Вчителі гімназії «Гармонія»

-         Директор гімназії – Балан Галина Михайлівна

-         Заступник директора з наукової роботи Гелецька Ірина Ярославівна

-         Викладачі ЦК природничо-математичних дисциплін

-         Студенти І-ІІ курсів коледжу, які брали участь в читаннях попередніх років

Представники засобів масової інформації:

-         Лазорик Світлана – журналіст, обласна державна телерадіокомпанія

-         Гандзій Роман Ярославович – фотокореспондент Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола

Програма Нобелівських читань 2015

Галузь знань

Нобелівський лауреат

Прізвище і група учня

Вчитель-наставник

1.

Альфред Нобель «Людина витонченого інтелекту і титанічної праці»

Лобас Віталій

9 кл.

Спільніченко

О.І.

2.

Хімія

Вільям Рамзай «Розв'язання  загадок для багатьох людей має велику силу притягання. Природа оточує нас загадками, і спроби їх вирішення належать до найбільших радощів життя»

Карашевська Ангеліна 8 кл

Спільніченко

О.І.

3.

Фізика

Георгій Шарпак «Коли не стелиться шлях на українські терени, то я кличу Україну до себе. І вона щоразу приходить – із власного серця»

Павлусик  Наталія 9кл

Кузів І.С.

4.

Медицина і фізіологія

Рейхштейн Тадеуш «У мене робота «відданого садівника африканських рослин», що вирощуються для власного задоволення і в професійних цілях.»

Орищак Богдан 8  кл

Банах С.В.

5.

Пол Кругман «Свій блог на сайті The New York Times назвав «Совість ліберала»»

Статкевич Ольга  8 кл

Криховець-Хом’як Л.Я.

6.

Література

Віслава Шимборська «Може ми пробні покоління?/Пересипають нас з пробірки у пробірку,/ Потрушують в ретортах,/ Спостерігають за нами чимось більше ніж оком,/ Кожного зокрема укінці /Вибирають пінцетом?»

Базар Єлизавета 8кл

Богач О.П.

7.

Захист миру

Сахаров Андрій «Усі люди мають право на життя, свободу і щастя.

Роз'єднаність людства загрожує йому загибеллю.»

Бобик Тетяна 9 кл

Рудик М.С.

8.

Захист миру

Міжнародне бюро миру «Серце і мізки суспільств світу»

Осадчук Олександр8кл

Гловацький А.В.

4 березня 2015 року

Фотогалерея:

Про VНобелівські читання у ЗМІ:

1.     Інформація про Нобелівські читання від Обласної державної телерадіокомпанії у ранковому випуску новин 27 березня 2015р.

2.     Стаття у газеті «Вільне життя» від 3 квітня 2015р.

4 березня 2015 року відбулись VІ Нобелівські читання.

Захід носив надзвичайно пізнавальний характер: слухачі могли дізнатись про те, як відбувається процес видачі премії Нобеля, процедуру її присудження, і навіть інформацію про бенкет, що є невід’ємною частиною церемонії. Але насамперед розглядались сучасні тенденції Нобелівського руху в Україні та світі.

Альфред Нобель – людина витонченого інтелекту і титанічної праці в свій час сказав: «Мені б хотілося здійснити винахід речовини або машини такої руйнівної потужності, щоб будь-яка війна стала неможливою». Це ключові слова у виступі дев’ятикласника Лобаса Віталія.

Знову у виступах гімназистів Павлусик Наталі, Бобик Тетяни, Осадчука Олександра звучало: Георгій Харпак народився на Рівненщині, Тадеуш Рейхштейн навчався в Києві, Андрій Сахаров ще в 70-х критикував українофобію у часи правління Сталіна. Юні доповідачі Карашевська Ангеліна, Орищак Богдан, Сисоєва Олександра цитують Нобеліантів: «Націоналізм – необхідний і вирішальний фактор для вирішення проблем економіки» – це думка американського економіста Мюрдаля. Нельсон Мандела вважає: «Не так вже складно змінити суспільство — складно змінити себе».

Свій блог на сайті The New York Times Пол Кругман (Нобелівський лауреат з економіки) назвав «Совість ліберала». В одній із статей Кругман стверджує: «Путінська Росія - крайній варіант кланового капіталізму, клептократія. Це виглядало стійким до тих пір, поки ціни на нафту залишалися високими. Але тепер міхур лопнув і та сама корупція, яка була опорою режиму Путіна, залишила Росію у відчайдушному положенні.». Підготувала цей матеріал учениця 8 класу Оля Статкевич.

Мечников Ілля (українець за походженням) вважав: «Знайомство з біографіями великих людей дуже повчальне для вивчення людської природи». Портрет уродженця Бучача Шмуеля Агнона (Нобеліанта в галузі літератури), слова якого стали заголовними до цього допису, на грошовій купюрі 50 шекелів (Ізраїль).

Поезія Віслави Шимборської звучала польською й українською мовами у виконанні 8-класниці Єлизавети Базар:

Долоня

Двадцять сім кісток,

тридцять п’ять м’язів,

близько двох тисяч клітин нервових

у кожній пучці наших п’яти пальців.

Цього цілком достатньо,

щоб написать «Mein Kampf»

або «Пригоди Вінні-Пуха».

Гімназисти стверджують, що Україна не в одному аспекті дотична до Нобелівської премії. Залишилось – виростити своїх лауреатів.