Нобелівські читання

Той, хто дає мудрість мудрим, нехай примножить і вашу мудрість

Нобелівський рух в Україні розпочався не з столиці, а з нашого міста. Саме в Тернополі з 1990 року проводяться  Нобелівські читання. Саме в  Тернополі  побачила світ книга Олександра Левченка про українську еліту та Нобелівську премію.

З метою популяризації науки і Нобелівського руху у 2010 році в гімназії «Гармонія» Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола були започатковані Нобелівські читання. Їх учасники – учні 7-9 класів які, власне, і розповідають про нобелівських лауреатів. Запрошені  - студенти коледжу, учні з інших шкіл міста. А також завжди присутній особливий гість – відомий тернополянин, дослідник Нобелівського руху. Готує до заходу гімназистів педагогічний колектив «Гармонії».

Захід носить надзвичайно пізнавальний характер: слухачі дізнаються про те, як відбувається процес присудження Нобелівської премії, процедуру її вручення а  також  сучасні тенденції Нобелівського руху в Україні та світі.

Гімназисти ретельно готують доповіді,  презентації для мультимедійного супроводу, нерідко з аудіо- та відеофрагментами. 

Основна увага лауреатам Нобелівської премії, імена яких певним чином  пов’язані з Україною, а також – тим, прізвища яких зустрічаються у шкільних підручниках.

Виступи гімназистів рясніють цитатами. Їх варто перечитувати і ДУМАТИ.

Альфред Нобель – людина витонченого інтелекту і титанічної праці в свій час сказав: «Мені б хотілося здійснити винахід речовини або машини такої руйнівної потужності, щоб будь-яка війна стала неможливою». 

Мечников Ілля (українець за походженням) вважав: «Знайомство з біографіями великих людей дуже повчальне для вивчення людської природи». 

«Націоналізм – необхідний і вирішальний фактор для вирішення проблем економіки» – це думка американського економіста Гуннара Мюрдаля. 

Нельсон Мандела вважав: «Не так вже складно змінити суспільство — складно змінити себе».

Марія Склодовська-Кюрі стверджує: «Треба вірити, що ти на щось здатний і це «щось» потрібно досягнути, чого б там не стало.» 

 

Наука розпочинається із здивування. Нобелівські читання в гімназії «Гармонія» це – іскра, це – здивування.