Наукові пікніки 2013

Категорія: 2013_рік Автор: Ярослав

Проведення Першого Наукового пікніка в Україні:


Фрагмент ЗАЯВКИ нашої команди для участі в  Наукових пікніках
 

 

Галицький коледж імені В’ячеслава Чорновола та його Відокремлений структурний підрозділ гімназія «Гармонія»

Наші фото:

Відео від Ігоря Чорняка :

Фрагменти дописів в інтернет-виданнях про Наукові пікніки та нашу участь:

 

        

“Хімічили” усі – у Тернополі провели “Scientific Fun – Наукові пікніки в Україні” (фоторепортаж)

Новий неординарний проект «SCIENTIFIC FUN – НАУКОВІ ПІКНІКИ В УКРАЇНІ» стартував 7 вересня у Тернополі.  Організатори показали тернополянам, що наука – це не формули і схеми. Це – все, що нас оточує. Мета проекту – популяризація науки простим, зрозумілим і практичним способом за допомогою демонстрації цікавих експериментів широкому загалу. Згодом ці експерименти зможуть зробити діти самостійно, вони будуть корисні і для вчителів, які зможуть використовувати їх у своїй педагогічній практиці. 

«О, там якась хімія!» – вигукують дітлахи і біжать до найближчого намету на Театральному майдані. Більше 20 шкіл, університетів, організацій сьогодні створили тут лабораторію під відкритим небом.

Учень 9 класу школи «Гармонія» Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола Олег демонструє, як за допомогою соди і оцту надути повітряну кульку.

-   Взяти участь у науковому пікніку мені запропонувала вчителька хімії Ольга Іванівна. Вона дуже захоплюється різними експериментами і всіляко заохочує нас. Зрозуміло, що хімія – мій улюблений предмет.

Тут же на тарілці крутяться так звані «фараонові» змійки. Їх секрет  у горінні таблетки глюконату кальцію. А фонтанчик з моркви – це природній насос. Школярі з ентузіазмом пояснюють глядачам суть всіх наукових «фокусів». 

 

Наука – майже як магія з опівдня до шостої вечора – оживає у нашому місті вперше в Україні. Смакувати науку – весело. Таке кредо «Наукових пікніків», що відбуваються за підтримки Тернопільської міської ради, Наукового центру Коперника (м. Варшава) та Центру міжнародних ініціатив.

У Тернополі - великий науковий пікнік

 

Гелікоптери та літаки над Театральним майданом, «ходіння» по воді, морква замість насоса – усе це не диво дивне, а Наукові пікніки у Тернополі

Тернопіль став першим місцем, у якому в рамках проекту «Scientific Fun – Наукові пікніки в Україні» людям показали, що насправді наука може бути дуже цікавою та захоплюючою справою.

Проект «наукові пікніки» був покликаний популяризувати серед маси населення науку як просту і доволі цікаву справу, довести, що наукові експерименти – це аж ніяк не нудно і не важко, а навіть дуже захопливо. Наступним містом, яке «пікнікуватиме», стане Львів.

 

        

 

 

 

На «Наукових пікніках» наука перетворилася на диво

Старт міжнародного проекту "Scientific Fun - Наукові пікніки в Україні" відбувся 7 вересня на Театральному майдані і повністю виправдав очікування присутніх. 

Вихованці гімназії "Гармонія" Галицького коледжу імені В'ячеслава Чорновола ділилися секретами функціонування морського дна, кульок з СО2, навчали тайнопису і як використовувати моркву як губку. Особливо всіх зацікавило те, як за допомогою молока можна писати таємні листи. Такий спосіб придумали ще у Стародавньому Єгипті. Написані молоком літери зникають на папері під час висихання, але під дією температури знову з'являються. Демонстрували досліди тернополянам учитель хімії Ольга Спільніченко, вчитель біології Тетяна Нападій, учні Олег Шмир, Аліна Федорович, Христина Яворська та Артур Комендацький.

"Наукові пікніки" у Тернополі вдало розпочали свій хід Україною. … Сподіваюся, що цей захід стане традиційним для нашого міста", - підсумувала координатор "Наукових пікніків" у Тернополі Христина Білінська. 

Яніна Чайківська

              

У Тернополі вперше пройшли наукові пікніки                                        Опубліковано: 09 вересня 2013

7 вересня 2013 року на Театральному майдані м. Тернопіль вперше в Україні пройшли «Наукові пікніки».Тут було представлено понад 25 лабораторій під відкритим небом. Наука безсумнівно дивувала відвідувачів заходу різного віку, адже всі експерименти доводили, що фізика, біологія та хімія – це не підручники та нудні уроки, це світ веселощів та кольорових емоцій. Неймовірно невтомними були аніматори Наукового Центру «Копернік» (м. Варшава, Польща). 

Студенти та учні Галицького коледжу і гімназії «Гармонія» Олег Шмир, Артур Комендацький, Аліна Федорович, Христина Яворська з керівниками Ольгою Спільніченко та Тетяною Нападій демонстрували гостям «Наукових пікніків» досліди: «Фараонові змії», «Морське дно», «Кульки з СО2», «Двоколірна квітка», «Тайнопис», «Морква як насос». 

Організаторами заходу в Тернополі були Христина Білінська та Михайло Сиротюк.

Загалом участь у заході взяло понад дві тисячі тернополян та гостей міста.

Перегляди: 1356