2018

Категорія: День моля 2018 Автор: Taras

"Хімічний каламбур" англійської мови (mole – дамба, кріт, родимка) дав назву неофіційному дню хіміка.Символом «Дня моля» є хімік-кріт.Щороку він інший. Пригадаємо:

2012р. – Моль-розвідник

2013р. – Моль-жартівник

2014р. – Молеслів

2015р. – Молеспів

2016р. – Моль-патріот 

2017р. – Моль-дослідник

 

Цьогоріч святкували з Моль-художником, тому і символом був Кріт-художник. Авторський портрет його підготували Голоюх Анастасія та Горохівська Людмила:

 

  

 

 

Традиційні для свята Mole Day Music Video, презентації «Події 23 жовтня», «День Моля», Молезаповіді, посвята семикласників у хіміки та «Хімічна каша», а також тематичні пісні вдало поєднались із діяльністю Моль-художника. 

Гімназисти підготували яскраві інформаційні газети до Дня моля. На святі відбувся майстер-клас по розмальовці та перетоворенні контурних малюнків крота у Крота-художника. Неперевершені образи створили Липак Анастасія і Каленюк Катерина (7 клас), Вовчак Софія (8 клас) і Горохівська Людмила (9 клас).

 

Хімія забезпечує розмаїття кольорів в навколишньому світі. Присутні переглянули підбірку картин, яка супроводжувала розповідь про оксиди барвники.  Особливо приємно відзначити обізнаність гімназистів з творами Івана Марчука та Олега Шупляка. Хімію кольору продемонстрували оригінальними дослідами Калинюк Віталій «Криваві сліди», Гандзій Дмитро «Зникнення зелені», Васьків Сергій «Осінні барви», Яшкін Маріанна «Миттєве забарвлення квітів», Василечко Катерина «Тайнопис». 

 

Окрасою свята стала пісня (пародія) «Із сиром пироги» у виконанні Безух Лілії, Мурованої Олесі та Паршин Яни, у приспіві звучало:

Ой чули, чули, чули, ой чули, чули Ви – 

До нас на свято Моля художники прийшли.

 

І на завершення взаємні подяки та плани на майбутнє. Адже День моля завітає із святковим дійством і наступного року.

 

23.10.2018   

 

Голова ЦК природничих дисциплін 

Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола 

Спільніченко Ольга Іванівна

 

 

 

 

Додатково:Перегляди: 223