2015

Категорія: 2015 рік Автор: Administrator

23 жовтня 2015 року уже вчетверте День Моля збирає юних хіміків Гімназії «Гармонія» та учнів 7-9 класів шкіл міста.Вчені хіміки інших країн  та  й не тільки хіміки, щороку не забувають в цей день нагадати всім, хто давно закінчив школу, для загальної ерудиції, що таке моль і що в ньому вимірюють.

“Mole" (англ.) – дамба, кріт, родимка. Символом «Дня моля» є хімік-кріт. Так "хімічний каламбур" англійської мови дав назву неофіційному "Американському дню хіміка".

У Гімназії «Гармонія» склались свої традиції свята. Зважаючи на те, що хімік-кріт щороку має бути іншим і з яскраво вираженим характером, то святковий сценарій вибудовується саме на цій основі.

Чому на першому святі побував Моль-розвідник, цілком зрозуміло: він робив розвідку, щоб дізнатись наскільки веселі, знаючі, творчі учні у гімназії «Гармонія». Дійство сподобалась і гімназистам, і запрошеним учням зі шкіл міста.

А цьогоріч був у нас Молеспів. До Дня Моля готувались гімназисти завчасно, адже Молеспів вимагає ще й злагодженого співу виконавців пісень про Моль. Кожен гімназійний клас готував свій художній номер. Цікавою була знахідка семикласників – сценка «Техніка безпеки від Хімії Яги». Адже на той час говорити про знання хімії серед учнів, які лише півтора місяця тому розпочали вивчення цієї навчальної дисципліни складно. Восьмикласниці співали пісеньку «Люблю свято моля й хімію…» та Коломийкомоль.  А учні 9-ого класу підготували «Пісню про періодичну систему» на мелодію загальновідомих Чорнобривців.

 

 

 

 

 

Варто зауважити, що на свято в гімназію «Гармонія» із задоволенням приходять учні Тернопільських шкіл.  Про що свідчать ці поетичні рядки, які з’явились під час святкування Дня Моля – 2015 від учениці 9 класу ЗОШ №13 Дарії Вирсти:

Щороку на День Моля поспішаємо.

Про друзів ми не забуваємо.

У гімназію «Гармонія» прийдемо

І щось новеньке тут знайдемо.

Щоразу нас веселий кротик зустрічає 

І хімію пізнати допомагає.

Посилання :

ФОТО

ВІДЕО

Перегляди: 939