2014

Категорія: 2014 рік Автор: Юля

День Моля був створений  як спосіб стимулювання інтересу до хімії. Школи на всій території США і всього світу святкують Mole день з різними заходами, пов'язаними з хімією.

Першим, кому в голову прийшла думка цієї нумерологічної шаради, був Маурі Ойлер, вчитель хімії у звичайній школі в Сполучених Штатах Америки. В 1991 році він вийшов на заслужений відпочинок і став «батьком» національного фонду Дня моля.

На гроші, зібрані завдяки зусиллям представників цього фонду, 23 жовтня в школах і вузах США проводяться олімпіади, творчі конкурси, виставки наукових робіт з хімії, а також нагадують всім, хто давно закінчив школу, для загальної ерудиції, що таке моль і що ним вимірюють.

В Галицькому коледжі імені В’ячеслава Чорновола уже втретє День Моля збирає юних хіміків гімназії «Гармонія» та учнів 7-9 класів шкіл міста (№1, 2, 4, 5, 6, 13, 19, 24). Якщо перше свято символізував Моль-розвідник, наступне – Моль-жартівник, то цьогорічним талісманом став – Молеслів.  І учасники фізико-хімічної олімпіади творили віршовані святкові рядки, присвячені Молю, символу свята – кроту та Молеслову.

 

Учні подивились відеоролики, слайдові тематичні презентації, послухали пісеньку про хімічні елементи.  Багато позитиву викликали виголошені гімназистами «Заповіді до Дня Моля» та потішний кріт Молеслів, якого виготовила 8-класниця Карашевська Ангеліна саме до цього свята. 

Молечаєм та Молепечивом учасників олімпіади пригощали студенти ІІ курсу, які навчаються ресторанного обслуговування. Усі учасники отримали Сертифікати учасника фізико-хімічної олімпіади та  буклети «Свято Моля». Враженнями від заходу учні ділились у Книзі пропозицій, а також висловлювали ідеї для наступних свят. І знову були віршовані рядки, адже – Молеслів:

Сьогодні кротик Молеслів,

Всіх привітав без зайвих слів:

У жовтні є цікаве свято,

Тож вам дозвольте побажати:

 

Щоб всі задачі розв’язались,

А хіміки всі посміхались,

Щоби легка була наука,

Щоби давалось все без муки,

 

Щоб Авогадро памятали,

Цікаву хімію вивчали» (Касянчук Надія, 7 – Б кл. Тернопільська Українська гімназія  ім. І. Франка).

 

А вчителька хімії на прощання пропонує: «Моль ідей у мене є. Працюємо разом -  усе твоє!»  

Перегляди: 916