2013

Категорія: 2013 рік Автор: Юля

23 жовтня хіміки різних країн світу відзначають неофіційне професійне свято - День моля. Він присвячений одній з семи основних одиниць системи СІ - одиниці вимірювання кількості речовини, що носить назву моль. Кількість частинок в  одному молі речовини  –  це константа,  і вона  носить назву числа Авогадро, або  6,02*1023.

 

Хіміки Північної Америки побачили в цьому числі дату – 10 місяць 23 число, і час – з 6:02 ранку і до 6:02 вечора та оголосили її пам’ятною в честь моля (в американській системі запису дат місяць пишеться перед днем).

 

 

 

 

У гімназії «Гармонія» Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола  День моля теж набуває рис традиційного свята. Адже вже другий рік тут 23 жовтня відбувається фізико-хімічна олімпіада, лунають «хімічні жарти», звучать «Пісні хімічних елементів», переглядаються слайдові презентації «Події 23 жовтня у плині століть» та «Нумерологічні шаради або День моля». І обов’язково на свята присутні гості – учні шкіл міста Тернополя. Дізнались вони про Свято моля з оригінального відеоролика-анонсу на сайті Галицького коледжу і на сторінці Daily Galych ВКонтакті.

 

Учні працювали над задачами оригінального змісту; частина завдань була сформульована віршованими рядками. Цього року наш Моль – жартівник. Цікаві жарти учасники олімпіади придумали у відповідь на запитання «Що станеться, якщо моль вкусить собаку?»:

 

 

 

 

 

 

 

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1       Якось зустрілись моль і собака. 

 – Що ти таке? – запитала моль.

– Я - собака. А зараз я вгадаю, хто ти. Та ти якась закарлючка. Ха-ха-ха. 

– Ні, я не закарлючка, я моль! – закричав моль і вкусив собаку. З собакою щось стало дивне творитись. Він почав розв’язувати приклади і врешті дуже порозумнів.                                       Панкевич Ілона, 7 клас, ЗОШ №20

2. Відомо, що моль – фізична одиниця. Всі хіміки його знають. Якщо моль вкусить собаку? Тоді собака вкусить людину, а людина потисне руку іншій людині. І ось тоді всі стануть хіміками.)

Шмир Олег, 9 клас Гімназія «Гармонія

3. Собака буде знати хімію  і фізику, розв’язувати задачі.

Мельник Ірина, 9 клас ТНВК «Школа-ліцей №6»

4. Якщо моль вкусить собаку, то пес перетвориться на собако-моль.

Пиндус Олександр, 9 клас гімназія «Гармонія»

5. Що станеться, якщо моль вкусить собаку? Тіло собаки вкриється числами 23, а може Авогадро.

Гульда Наталя, 9 клас ТНВК «Школа-ліцей №13

6. Собака стане розумною і буде знати хімію, а особливо моль.

Свіргун Володимир, 8 клас ЗОШ №20

7. Якщо за дивних обставин собаку вкусить моль (хімічна), то собака буде знати відповіді з моль до будь-якої задачі.

Кравець Тетяня, 8 клас ЗОШ №20

8. Собака стане одиницею вимірювання числа Авогадро.

Вороняк Уляна, 8 клас ЗОШ №20

9. Собака почне літати у повітрі!   Комар Вікторія, 7 клас ЗОШ №20

10. Собака почне літати.        Маршутка Анастасія, 7 клас ЗОШ №13

11. Собака збільшиться в розмірах. А як доросте до космосу, їй забракне повітря і вона здохне.  Борох Дмитро, 7 клас ЗОШ №20

12. Буде собака мінус моль.

Орищак Богдан, 7 клас Гімназія «Гармонія

Серед переможців – учні ЗОШ № 6, 13, 20, 24 і гімназії «Гармонія». Усі учні отримали Сертифікати учасника, інформаційні буклети та багато позитивних емоцій.

 

 

 

 

  

Перегляди: 505